Германия е първият отбор, който се класира за Катар 2022

Бундестима разгроми Северна Македония за едно полувреме

Германия е първият отбор, който си осигури място на световното първенство в Катар през 2022 г. Бундестима си върна за загубата от Северна Македония през март и във втория мач между двата тима победи с 4:0 в Скопие.

Отборът на Ханзи Флик е с 21 точки и води с осем пред Румъния в групата. До края на световните квалификации остават два мача.

Първото полувреме завърши 0:0, въпреки че Маншафта контролираше играта. Томас Мюлер беше близо до гол, а в края Тимо Вернер удари греда.

След почивката Кай Хаверц откри резултата в 50-ата минута. Тимо Вернер вкара два гола за три минути, а Джамал Мусиала оформи крайния резултат.

"Резултатът е перфектен. Стигнахме до това, което искаме - да се класираме възможно най-бързо. Вече имаме и пет поредни победи. Отношението на тима отново беше правилно. Не се отпуснаха. През първото полувреме ни липсваше прецизност, но след почивката продължихме да атакуваме", каза селекционерът на Германия Ханзи Флик след победата.

Световното първенство в Катар ще се проведе от 21 ноември до 18 декември 2022 г.