Германия на финал след разгром над Мексико

Световният шампион ще се изправи срещу Чили за Купата на конфедерациите

Световният шампион Германия ще играе на финала за Купата на конфедерациите. Бундестимът надделя с лекота над Мексико с 4:1 във втория полуфинал и в спор за трофея ще срещне южноамериканския първенец Чили.

Леон Горецка на практика реши мача още в първите 8 минути, след като се разписа на два пъти. Полузащитникът на "Шалке 04" откри резултата в 6-ата минута, а две по-късно матира отново защитата на Мексико за 2:0.

Двата ранни гола предопределиха развитието на мача - мексиканците владееха повече топката и създаваха положения, а Бундестимът се защитаваше и чакаше своя момент да нанесе съкрушителен трети удар. Той дойде в 59-ата минута, когато Тимо Вернер вкара за 3:0.

Минута преди края "ацтеките" върнаха един гол след зрелищен удар на Марко Фабиан от 35 метра.
В добавеното време Амин Юнес отбеляза нов гол за Германия за крайното 4:1.

Така в неделя играчите на Йоахим Льов ще срещнат на финала в Санкт Петербург тима на Чили, който в сряда надигра Португалия с 3:0 след изпълнение на дузпи.