"Гевреците", сервирани от Григор Димитров

Колко пъти първата ни ракета е печелил сет с 6:0 в кариерата си

Getty Images/Guliver Photos

Григор Димитров направи един от най-силните мачове в кариерата си срещу Давид Гофен в груповата фаза на финалния турнир на ATP в Лондон. В първия сет най-добрият български тенисист беше безмилостен и не даде нито един гейм на белгийския си съперник. Това се оказа шестият случай, при който Димитров "връзва геврек" в турнир, организиран от ATP.

По-рано тази година в Индиън Уелс Михаил Южни изпита същите негативни емоции като Гофен. В мач от втория кръг руският тенисист загуби с 4:6, 0:6 от Димитров.

През 2015 година хасковлията записва две победи, при които печели сет с 6:0 - срещу Филип Краинович в Акапулко и срещу Федерико Делбонис на "Уимбълдън".

Унижение срещу Григор е изживял и уругваецът Пабло Куевас. Това се случва в първия кръг на Мастърс турнира в Париж през 2014 година.

Димитров поднася първия си "геврек" на Райнер Шютлер в Хюстън през 2011 година, когато българинът все още е тийнейджър.

ПОБЕДИТЕ, ПРИ КОИТО ГРИГОР ДИМИТРОВ ПЕЧЕЛИ СЕТ С 6:0