Гол и червен картон за Коста при завръщането му в Примера

"Атлетико" победи с 2:0 "Хетафе"

"Атлетико" Мадрид стартира успешно календарната година с победа с 2:0 над гостуващия "Хетафе" в първи мач от 18-ия кръг на испанското футболно първенство.

Възпитаниците на Диего Симеоне се утвърдиха на второто място с 39 точки, на 6 точки зад лидера "Барселона", който утре приема "Леванте".

Диего Коста можеше да открие още в шестата минута при завръщането си в испанския футболен елит, но не намери целта от изгодна позиция. Малко по-късно и Антоан Гризман направи пропуск за домакините.

В 18-ата минута "Атлетико" заслужено поведе. Гризман го изведе в дясно в пеналта Анхел Корея и той с удар по тревата в далечния ъгъл направи 1:0.

В средата на второто полувреме Коста все пак се разписа с удар от десетина метра след попадане от дясно на Шиме Връсалко. Заради бурната си радост след попадението нападателят на столичани получи втори жълт и червен картон и трябваше да напусне терена.

С човек по-малко домакините без особени проблеми задържаха преднината си.