Гол от засада помогна на "Лудогорец" да си върне върха в Първа лига

"Орлите" спечелиха с 2:1 срещу "Ботев" Враца

Шампионът "Лудогорец" се върна на върха в Първа лига, след като спечели с 2:1 като домакин на "Ботев" Враца в среща от 14-ия кръг. Така "орлите" си отмъстиха на северозападния тим за поражението с 1:3 в самото начало на сезона.

Днес, на "Хювефарма Арена" в Разград, домакините поведоха в 16', когато Венцислав Керчев си отбеляза автогол. Малко по-късно обаче "Ботев" изравни чрез Педро Лагоа.

"Лудогорец" отново излезе напред в резултата в 32', когато Жосуе Са се разписа с глава след центриране на Каули от пряк свободен удар. Повторенията показаха, че португалецът е бил в положение на засада, което остана незабелязано от рефера Николай Йорданов.

Три минути след това Елвис Ману от "Лудогорец" удари греда. Същото сполетя и резервата Юлиан Ненов от състава на врачани в началото на втората част.

"Лудогорец" пропиля добри положения след почивката и резултатът се запази.

С трите точки "орлите" вече имат 29 и отново оглавяват класирането - с 2 точки пред "Локомотив" Пловдив, който е с мач повече. Отборът на "Ботев" Враца е осми с 15 точки.

В следващия кръг "Лудогорец" гостува на "Славия", а врачани приемат "Локомотив" Пловдив.

Състави:

"Лудогорец": 27. Стоянов, 3. Недялков, 5. Терзиев, 32. Са, 22. Икоко, 25. Баджи, 64. Янков, 13. Чибота, 10. Ману, 95. Каули, 28. Кешеру

"Ботев" Враца: 33. Костов, 81. Зехиров, 5. Добрев, 37. Керчев, 14. Буров, 18. Миланов. 21. Костадинов, 28. Златински, 8. Лагоа, 9. Генов, 10. Атанасов