Големият ни талант в картинга тренира с Фернандо Алонсо

Двукратният шампион във Формула 1 хвали Никола Цолов

Младата ни надежда в моторните спортове Никола Цолов завърши успешния си сезон с посещение при двукратния световен шампион във Формула 1 Фернандо Алонсо.

Двамата прекараха деня в тренировки на симулатор и разговори за общата им страст. За срещата им се похвали и самият Алонсо, който определя българина като изключителен талант.

Никола и Алонсо ще се срещнат отново в Дубай, където в средата на месец декември ще има 24-часово картинг състезание. Те ще карат рамо до рамо в един отбор и ще се борят за победата.

14-годишният Цолов кара за "Фернандо Алонсо карт". По-рано през сезона той финишира втори на европейския шампионат по картинг в Италия.

На последното си състезание от Световните Картинг Серии в Адрия (Италия) той отново завърши на втора позиция, след като бе спечелил квалификацията и всички маншове до финала.