Голям успех: Националите до 19 години се класираха за елитния кръг на Евро 2017 (ВИДЕО и ГАЛЕРИЯ)

Младите "лъвчета" победиха Дания с 3:1

Младежкият ни национален отбор по футбол до 19 години постигна изключителен успех, след като победи с 3:1 Дания и по този начин се класира за елитния кръг на квалификациите за Евро 2017 в Грузия.

След като преди дни младите "лъвчета" изненадаха Португалия с 1:0, избраниците на Ангел Стойков се нуждаеха от една победа в последните си два мача, за да прескочат предварителната група на квалификациите.

На стадион "Хаджи Димитър" в Сливен националите показаха характер срещу силния тим на Дания, въпреки че губеха с 0:1 още в 11-ата минута. Тогава Магнусен прати топката в мрежата на Даниел Наумов, но девет минути по-късно Тилев с глава възстанови равенството.

През второто полувреме Тонислав Йорданов вкара два красиви гола и донесе победата на България с 3:1.

В последната среща "лъвчетата" се изправят срещу последния в класирането Беларус. Мачът е във вторник от 14:00 часа и отново ще се играе в Сливен. България е лидер в групата с шест точки.

Елитният кръг е последният етап преди европейското първенство през 2017 година. Той ще се състои от 7 групи с по 4 отбора.

За финалите в Грузия ще се класират само победители в групите, плюс отбора домакин.