Гомес изпусна спорна дузпа, а "Левски" вече е на 10 точки от "Лудогорец"

Грешна стъпка за "сините" срещу "Витоша" Бистрица

"Левски" завърши 0:0 срещу последния в класирането "Витоша" Бистрица в мач от 16-ия кръг на Първа лига. "Сините" не успяха да отбележат гол на най-слабия отбор в елита, който прекъсна серия от шест поредни загуби от 17 септември насам.

Двубоят премина изцяло в половината на "Витоша", но левскарите направиха малко в офанзивен план и бяха изпратени с освирквания от трибуните след края на мача.

Възпитаниците на италианския специалист Делио Роси така и не съумяха да стигнат до чисто голово положение, а минута преди почивката Жорди Гомес пропусна дузпа, отсъдена за нарушение на Петко Цанков срещу Антонио Вутов в наказателното поле. Гомес шутира от бялата точка по тревата към долния ляв ъгъл, но бившият вратар на "Левски" Михаил Иванов изби в корнер.

След почивката гостите обсадиха наказателното поле на съперника, но не успяха да преодолеят солидната отбрана на бистричани, които записаха трета точка в елита.

"Левски" пък остана трети, но вече изостава на 10 точки от лидера "Лудогорец".