Грешка на френския вратар прати Швеция на върха (ВИДЕО)

Скандинавците победиха "петлите" с 2:1 в мач от квалификациите за световно първенство

Отборът на Швеция поведе в квалификационна група "А", в която се намира и тимът на България, след като победи досегашния лидер Франция с 2:1.

Победата домакините изковаха в последната минута на мача, когато Ола Тойвонен реализира с удар от централната линия на терена след много груба грешка на вратаря на Франция Юго Лорис.

Преди това "петлите" бяха повели в резултата в 37-мата минута с гол на Оливие Жиру, който реализира с воле с левия крак от ъгъла на наказателното поле.

В 43-ата минута обаче Джими Дурмаз възстанови равенството с мощен удар по земя с левия крак.

Така се стигна до заключителните минута на мача, когато Лорис изрита много лоша една топка, тя попадна на десния крак на Тойвонен, който с фалцов удар я прати в опразнената врата.

В класирането Швеция и Франция водят с по 13 точки, следвани от Холандия с 10, България с 9, Беларус с 5 и Люксембург с 1.