Грешки на Де Хеа провалиха "Манчестър Юнайтед" срещу "Челси"

Лондонско дерби във финала за ФА Къп

"Арсенал" - "Челси" е финалът във ФА Къп през този сезон! Лондонското дерби за трофея стана факт, след като "сините" победиха "Манчестър Юнайтед" с 3:1 във втория полуфинален сблъсък на "Уембли".

Попаденията за тима на Франк Лампард отбелязаха Оливие Жиру в 11-ата минута от добавеното време на първата част и Мейсън Маунт малко след почивката, а четвърт час преди края капитанът на "Манчестър Юнайтед" Хари Магуайър си отбеляза автогол.

С основна вина в два от случаите обаче бе вратарят на "червените дяволи" Давид Де Хеа.

"Юнайтед" върна едно попадение в 85', когато Бруно Фернандеш бе точен от дузпа, отсъдена за нарушение на Калъм Хъдсън-Одой срещу Антони Марсиал.

Така във финала на 1 август 8-кратният носител на трофея "Челси" ще се изправи срещу "Арсенал", който е рекордьор по триумфи във ФА Къп с 13. Вчера "артилеристите" поднесоха голямата изненада, отстранявайки "Манчестър Сити" с 2:0.

Предстоящият финал ще бъде повторение на този от сезон 2016/2017. Тогава "Арсенал" спечели с 2:1.