Първа победа за Григор Димитров в Мадрид

Българинът продължава напред след отказване на Доналд Йънг

Getty Images/Guliver Photos

Григор Димитров започна участието си на турнира Mutua Madrid Open с победа срещу Доналд Йънг. Българинът спечели за малко повече от час след 6-4 в първия сет и отказване на американеца при 3-0 за нашия във втората част.

След успешни сервис-геймове за двамата съперници в началото на мача, при 3-3 Григор Димитров успя да пробие Доналд Йънг. След това българинът поведе с 5-3 и макар и да допусна Йънг да вземе още един гейм, затвори частта с 6-4.

Преди финалният гейм от първия сет Доналд Йънг - 51-ви в света почувства болки в кръста и повика медицинска помощ.

Вторият сет започна блестящо за Григор Димитров, който започна с пробив и след това взе и своя сервис. Следващият гейм бе малко по-оспорван, но българинът постигна втори пробив и поведе с 3-0 гейма.

Движението на Доналд Йънг по корта стана все по трудно и в следващия гейм при 40-0 за Димитров, той се отказа.

Това бе 4-та победа в 5 мача за Григор Димитров срещу този съперник в мачове от основната схема на турнири от АТП. Следващият съперник на българина в Мадрид е Фабио Фонини от Италия.

Вижте как се разви мача гейм по гейм:

ПЪРВИ СЕТ

0-1 ЗА ЙЪНГ: Американецът спечели първото си подаване с успех на 0

1-1: Григор Димитров изравнява. Българинът взе светкавично първия гейм, в който сервира. Категорично. Отново гейм на нула.

1-2 ЙЪНГ: Третият гейм е далеч по-оспорван. Първият сервис на американецът започна да изневерява. Стигна се до равенство 40-40 и дори до точка за пробив за Димитров. Йънг все пак успя да вземе гейма.

2-2 Светкавична победа на нула и Григор Димитров отново изравнява. Втори пореден сервис-гейм спечелен на нула от българина

2-3 ЙЪНГ: Геймът започна с точка за Григор, но след това американецът взе всички останали разигравания и повежда отново след успех на 15.

Вторият двубой между двамата е през 2012 в Мемфис. Тогава Йънг печели с 2-1, като печели и двата си сета след тайбрек

3-3 ДИМИТРОВ ИЗРАВНЯВА: Частта започна трудно за Димитров, който изостана с 0-30. Българинът изравни светкавично до 30-30. След това допусна нова точка за Йънг, но с мощен сервис стигна до 40-40. След нова размяна на точки, отново се стигна до равенство.

За пореден път българинът поведе, но не успя да завърши гейма, губейки следващата точка. Дойде нов аванс след ас, но след него - двойна грешка при сервиса. Два поредни много силни сервиса на българина и победа за него в гейма.

4-3 ПРОБИВ ЗА ГРИГОР: Димитров поведе с 30-0 при сервис на Йънг. Американецът върна една точка, но след това се стигна до 15-40. Шанс за пробив. И двете възможности за пробив са пропуснати. Йънг дори взе предимство. Последва добро излизане на мрежата на Григор и ново равенство. Още една размяна на точки. Два поредни слаби сервиса на Йънг и българинът се възползва при разиграванията. Непредизвикана грешка на американеца при второто разиграване води до първия пробив в мача

5-3 ДИМИТРОВ Е НА ГЕЙМ ОТ ПОБЕДА В ПЪРВИЯ СЕТ: Частта започна с точка за Йънг, но след 3 поредни силни сервиса на Димитров резултатът стана 40-15. Ново прекрасно отиграване на нашия и победа в гейма

5-4 ЙЪНГ ВРЪЩА ЕДИН ГЕЙМ: Лесен гейм за американеца, спечелен на 15.

Предстои гейм, в който Григор ДИмитров сервира за първия сет

Йънг повика физиотерапевт, след като изпитва болки в кръста.

След продължителен масаж Доналд Йънг се връща на корта

6-4. ПЪРВИЯТ СЕТ Е СПЕЧЕЛЕН ОТ ДИМИТРОВ: Нашият не изпита проблеми в десетия гейм и го спечели на 15

Григор Димитров и Доналд Йънг се срещат и на Ролан Гарос през 2012г. Мачът е от 1/128 финалите на турнира и е спечелен от Димитров с 3-0. Нашият печели първия сет след тайбрек, но следващите 2 сета са спечелени с 6-1

ВТОРИ СЕТ

1-0 ПРОБИВ ЗА ДИМИТРОВ: Доналд Йънг сервира в първия гейм, който е спечелен от Григор Димитров на 15. Пробив за Григор още в първия гейм на втората част

2-0 ЗА ДИМИТРОВ: Непредизвикана грешка на Димитров донесе първа точка за Йънг във втория гейм, но с мощен форхенд Григор стига до 15-15. Следва ас на нашия за 30-15. Малко по-дълго разиграване и 40-15 за Димитров. Йънг продължава да изпитва болки. Нов успешен удар на Димитров и втори гейм за него

3-0 ДИМИТРОВ: 15-30 за Димитров след виртуозен прехвърлящ удар. Топката тупна точно пред линията. След равенство 30-30 последва грешка на Йънг и шанс за нов пробив. Двойна грешка на американеца и 3-0 за Григор

ПОБЕДА ЗА ГРИГОР ДИМИТРОВ! Доналд Йънг се отказа по медизински причини

Григор Димитров поведе с 40-0 в четвъртия гейм от третия сет, при което Доналд Йънг реши, че не може да продължи мача. Болките в кръста, които изпитваше явно пречеха сериозно на движението му и той се отказа