Григор Димитров би след драма Фернандо Вердаско

Българинът спечели с 2-1 сета /6:4, 4:6, 6:4/ в Монте Карло

Григор Димитров победи драматично испанеца Фернандо Вердаско в първия кръг на турнира "Мастърс" в Монте Карло. Мачът предложи много обрати и драматични моменти, но в крайна смета Григор стигна до изстрадан успех.

Любопитен е факта, че на трибуните отсъстваше неговия треньор Роджър Рашийд. Вместо него камерите показаха баща му Димитър Господинов.

В опита си за трета поредна година да достигне до осминафиналите, Григор ще срещне  италианеца Фабио Фонини.

Ето и развоя на срещата:

0-1 Григор Димитров загуби дългия първи гейм в мача. Вердаско показа по-здрави нерви и стигна до успеха.

1-1 Българинът поведе с 30-0, след което без проблеми спечели подаването си.

2-1 Григор проби на три пъти сервиза на Вердаско, след което прави и първия пробив в мача.

3-1 Най-добрият ни тенисист взе подаването си и натрупа добър аванс в първия сет

3-2 След три поредни загубени гейма, Вердаско печели при свое подаване. Испанецът записа и първия ас в мача.

4-2 Григор не допуска изненада при своя сервиз и увеличава отново аванса си на два гейма

4-3 Григор имаше страхотна възможност за нов пробив, но Вердаско се спаси в трудна ситуация, а впоследствие записа важен гейм.

5-3 Никакви проблеми за Григор и вече е само на гейм от успеха в първия сет.

5-4 Димитров изпусна златен шанс да завърши сета. Той водеше с 40-15, но допусна пълен обрат и сега ще сервира за успех в първата част.

6-4 Григор поведе с 40-0 и без никакъв проблем печели първия сет. Прави впечатление, че Григор Димитров излиза често и много успешно на мрежата.

Начало на втори сет.

0-1 Фернандо Вердаско взима гейма си без да даде нито точка на Григор Димитров.

1-1 Въпреки, че Григор Димитров направи първата си двойна грешка в мача, той поведе с 40-15. След това обаче, Вердаско стигна до възможност за пробив, но българина не му позволи и спечели дългия гейм.

1-2 Никакъв проблем за Вердаско, печели гейма на нула.

2-2 Много оспорван гейм, в който българина все пак стига до успех и изравнява резултата.

2-3 Нов лесно спечелен гейм от Вердаско, отново не дава точка на Григор.

3-3 Много труден гейм за Григор, испанеца имаше две възможности за пробив, но ги пропиля.

3-4 Григор взе първата си точка при сервиз на Вердаско, но отново загуби. Труден и оспорван втори сет на мача.

4-4 Без изненада - Григор печели подаването си като завърши гейма с ас.

4-5 Вердаско е на гейм от изравняването на резултата. Григор пропусна своя шанс за пробив, имаше дори скрит мачбол, но сега ще сервира за оставане в сета.

4-6. Пробив! Вердаско печели втория сет. Невероятен гейм! Вердаско имаше сетбол, но направи непредизвикана грешка. Испанецът получи и втори шанс да завърши сета, но Григор отново издържа на напрежението. Българинът също имаше предимство да сложи край на спора, но в този момент Вердаско направи уникален удар по правата. За трети път съперника на Григор имаше възможност да спечели сета и отново българина не му позволи. И четвъртия, и петия сетпоинт се оказа неуспешни за Вердаско. При шестия опит испанецът най-накрая успя след повече от час и половина на корта в Монте Карло.

Начало на трети сет

0-1 Вердаско печели първия гейм на третия сет без да допусне точка.

1-1 Григор изравнява резултата, всичко започва отначало

2-1 Пробив! Димитров имаше две възможности за пробив и при втората успява.

3-1 Гейм на нула за Григор Димитров и вече има добър аванс, за да спечели мача.

4-1 Нов  пробив за Григор и той вече е на крачка от успеха.

4-2 Вместо да довърши опонента си, Григор допусна пробив без да отбележи нито една точка.

4-3 Авансът на Григор бързо се стопи, след като Вердаско спечели подаването си. Повече от 2 часа на корта двамата тенисисти правят шоу за публиката в Монте Карло.

5-3 Григор Димитров печели гейма и играе за спечелване на мача.

5-4 Вердаско ще държи интригата до края. Димитров сервира за спечелване на мача.

6-4 След 7 възможности за пробив ан Вердаско, Григор печели мача!