Григор Димитров даде един сет на чех на старта в Мелбърн

Виктория Томова отпадна от надпреварата в първия кръг

За девета поредна година Григор Димитров започна участието си на Откритото първенство на Австралия по тенис с победа. В първия кръг на първата за сезона надпревара от Големия шлем той се справи с чеха Ижи Лехецка с 6:4, 4:6, 6:3, 7:5 за 2 часа и 48 минути.

Роденият в Хасково тенисист не показа най-доброто, което сме виждали от него на корта.

В първия си мач в Мелбърн той започна стабилно и взе първия сет, но след това 142-ия в световната ранглиста изравни.

Димитров се мобилизира, за да завърши започнатото срещу 20-годишния Лехецка и да победи.

В следващия кръг българинът ще играе срещу Беноа Пер или Тиаго Монтейро.

Снимка: Twitter

Родната представителка при жените Виктория Томова не успя да прескочи първото си предизвикателство в основната схема на Откритото първенство на Австралия. Тя загуби с 3:6, 3:6 от французойката Ализе Корне.

За българката това беше едва второ участие сред най-добрите в Мелбърн. Както през 2018 г., така и сега, тя прескочи квалификациите.