Григор Димитров – Кей Нишикори 6:2, 2:6, 6:3 НА ЖИВО

Българският тенисист се бори за титлата в Бризбейн

Григор Димитров и Кей Нишикори ще спорят за титлата на първия турнир за годината – този в Бризбейн, Австралия.

За родният представител на корта това ще бъде втори финал в надпреварата, след като през 2013 г. изгуби титлата от настоящия номер 1 Анди Мъри. Тази година обаче Димитров, който е 17-ти в световната ранглиста, се справя отлично. Той постигна победи над Стийв Джонсън, Никола Маю, световния номер 8 Доминик Тийм и Милош Раонич (на 3-та позиция в подреждането).

Кей Нишикори не е непознат съперник за българина. Двамата са се срещали три пъти до сега, а японецът може да се похвали с пълен брой победи. За последно Нишикори и Димитров играха на турнира в Торонто, Канада през 2016 г. Българинът тогава загуби сблъсъка от четвъртфиналите с 3:6, 6:3, 2:6.

Дали Димитров ще успее да спечели трофей преди Откритото първенство на Австралия? Следете развитието на срещата тук:

1:0 - Изключително оспорвано начало на мача. Димитров все пак успя да поведе в резултата.

1:1 - Нишикори беше категоричен във втория гейм и изравни без проблем.

2:1 - Втори сервис гейм, спечелен трудно от българина.

2:2 - Без проблеми японецът взима своето подаване.

3:2 - Димитров реализира втори ас в срещата, който сложи край на петия гейм.

4:2 - ПРОБИВ! Нишикори поведе с 40:15, но родния тенисист се оказа по-спокоен и поведе с 4:2.

5:2 - Григор затвърждава пробива си и само на гейм от спечелването на първия сет.

6:2 - Българският тенисист повежда с 1:0 сета!

1:0 - Лесен гейм в актива на Григор.

1:1 - Японецът изравни резултата, въпреки отличното представяне на българина.

2:1 - Димитров отново повежда след лесен сервис гейм.

2:2 - Нишикори е категоричен в своето подаване.

2:3 - ПРОБИВ! Японецът поведе с 40:0 и въпреки усилията на Димитров, реализира пробив.

2:4 - Нишикори печели гейма по категоричен начин.

2:5 - ПРОБИВ! Нишикори е категоричен, а Димитров показва спад в играта си.

2:6 - ГЕЙМ И СЕТ ЗА ЯПОНЕЦА! Резултатът в Бризбейн е изравнен.

Японецът ползва медицински тайм аут преди началото на третия сет.

1:0 - Безпроблемен гейм за Димитров.

1:1 - Японецът спаси брейкбол и изравни резултата в третата част.

2:1 - Гейм на 0 за българина.

2:2 - Григор поведе, но съперникът му не позволи да бъде реализиран пробив.

3:2 - Силният сервис на българина не остави шанс за Нишикори.

3:3 - Нишикори е категоричен в своето подаване.