Григор Димитров на четвъртфинал в Сан Диего след победа над квалификант

Българинът нямаше проблеми срещу Аугуст Холмгрен, който замени Феликс Оже-Алиасам

Стабилната игра и късметът пратиха Григор Димитров на четвъртфинал на тенис турнира в Сан Диего. Българинът нямаше особени проблеми по време на мача си с номер 901 в световната ранглиста Аугуст Холмгрен от Дания.

По първоначален план роденият в Хасково тенисист трябваше да се изправи срещу Феликс Оже-Алиасам - 11-тия в света. Канадецът обаче се отказа в последния момент и на негово място в основната схема на турнира дебютира Холмгрен.

Очаквано в мача Димитров демонстрира стабилна игра и даде на противника си само 2 гейма - по един в отделните сетове за победата с 6:1, 6:1. Срещата приключи са 56 минути.

Както по време на предните мачове, и сега в публиката присъстваше българска агитка, която подкрепяше Димитров.

"Аз съм много горд българин и винаги съм признателен, когато виждам родните флагове по трибуните.", каза след мача той.

Следващият съперник на Димитров ще е руснакът Аслан Карацев. Двамата са се срещали веднъж - на четвъртфинал на Откритото първенство на Австралия през 2021 г. Тогава българинът загуби заради травма в гърба.

Мачът им в Сан Диего ще бъде не преди 4:30 ч. сутринта българско време на 2 октомври.