Григор Димитров на финал след победа над Иво Карлович

Българинът се наложи след два тайбрека

Григор Димитров ще играе на финал на тенис турнира в Истанбул, след като победи хърватина Иво Карлович със 7:6(0), 7:6(2). Това ще бъде втори опит на българина да спечели титла след загубения финал в Сидни в средата на януари.

След като нито един от тенисистите не успя да направи пробив в първия сет, той се реши в тайбрек. В него Гришо бе категоричен и не даде и точка на съперника си.

Втората част премина идентично на първата. В тайбрека Карлович поведе, но след няколко атрактивни отигравания Димитров спечели и него и се класира за финала на турнира.

Това бе втора победа за Григор над хърватина, който е 31-ви в световната ранглиста. Така той изравни баланса в срещите между двамата на 2:2.

В решителния мач той ще срещне със сигурност аржентинец - победителя от другия полуфинал между Федерико Делбонис и Диего Шварцман, който ще се изиграе по-късно днес.

Финалът е утре в 17:00 часа.