Григор Димитров на полуфинал в Бризбейн

Родната звезда продължава напред в турнира на двойки

Григор Димитров продължава с победния си ход на турнира в Бризбейн. След като вчера най-добрият ни тенисист се класира за четвъртфиналите в индивидуалната надпревара, днес той постигна успех и в турнира на двойки. Той и партньорът му Танаси Кокинакис си осигуриха място на полуфиналите след победа над с 2:1 сета над Робърт Линдстед и Марчин Матковски.

Димитров и Кокинанис спечелиха първата част с 6-3 гейма, но загубиха втората след тайбрек 6-7(2). В решителния трети тайбрек сет световният номер 11 и неговият колега спечелиха с 10:7 точки.

С този успех двамата си гарантираха чек на стойност $6,920 и по 90 точки за световната ранглиста на двойки, а в следващата фаза на състезанието ще срещнат Кей Нишикори и Александър Долгополов.

В ранната утрин на петъчния ден Димитров ще изиграе и мача си от четвъртфиналите на сингъл срещу Мартин Клижан. Двубоят най-вероятно ще започне около 5:00 часа българско време.