Григор Димитров отпадна от турнира в Делрей Бийч след куп грешки

Той не успя да се справи с австралиеца Джон Милман

Григор Димитров приключи участието си на турнира в Делрей Бийч на четвъртфинал. Той не успя да се справи с 91-ия в световната ранглиста Джон Милман, а в играта му правеха впечатление множеството грешки.

Българинът не беше стабилен от начален удар. Играта с форхенд също не беше на ниво. В крайна сметка австрийският му съперник победи с 6:4, 6:4. Това беше първа победа за Милман над Димитров в АТР тура след двете загуби в Бризбейн през 2017 и 2018 г.

Двамата бяха равностойни в началото на първия сет, като австралиецът реализира пробив в самия край. През втората част Григор дори поведе с 3:0 гейма, но съперникът му се възползва от слабостите в играта му и обърна резултата.

В следващия кръг Милман ще играе с втория поставен в схемата - Райли Опелка от САЩ.

Димитров пък е заявил участие в Акапулко. Турнирът, в който стана шампион през 2014 г., започва на 21 февруари.