Григор Димитров отпадна във втория кръг на турнира в Рим

Българинът загуби от Фабио Фонини

Григор Димитров загуби от Фабио Фонини с 6:7, 6:4, 0:6 в спор за място на осминафиналите на турнира от сериите "Мастърс" в Рим. Гришо отпадна след битка, продължила цели 2 часа и 18 минути.

Фонини взе първия сет със 7:6, като двамата си размениха по един пробив, а тайбрекът бе спечелен трудно от италианеца с 11:9 точки.

Във втория сет Димитров проби за 3:2, но Фонини веднага върна пробива. Последва втори пробив за Григор за 5:4, след което първата ни ракета спечели подаването си, а с това и сета с 6:4.

Третият сет бе кошмарен за Гришо. Той не успя да вземе дори гейм на италианеца и му позволи да вземе сладък реванш.

Тове бе трета среща между Димитров и Фонини за последния месец. Гришо спечели и двата мача на „Мастърс” турнирите в Монте Карло и Мадрид, но днес представителят на Италия си отмъсти.

За съжаление Гришо ще загуби и точки в световната ранглиста, след като миналата година достигна полуфиналите на този турнир, където бе победен от Рафаел Надал.

Ето как се разви двубоят:

Първи сет

1:0 Перфектно начало за Григор. Гейм за 0.

1:1 Фонини също записва безупречен гейм.

2:1 Благодарение на отличния си сервис Гришо отново повежда.

2:2 Тази част започна с непредизвикана грешка на представителя на домакините, но след това Гришо прати ретур в мрежата. Нова грешка на Фонини даде аванс на Григор при 15:30. Италианеца отново стигна до равенство и накрая взе подаването си.

2:3 Пробив за Фонини! Григор изпитваше проблеми с вкарването на първия си сервис. Противникът му стигна до брейкбол и се възползва от него след хубава къса топка.

2:4 Фонини набързо поведе с 40:0. след което Гришо направи непредизвикана грешка.

3:4 Добър гейм за първата ни ракета. Григор даде само точка на съперника си.

4:4 Пробив за нашенеца! Гришо поведе с 0:40, но допусна изравняване. След това италианеца се добра до геймбол. Григор го отрази и записа нова точка. Напрежението си каза думата и Фонини загуби гейма заради двойна грешка.

5:4 Един от най-продължителните геймове. В крайна сметка Григор успя да си вземе подаването.

5:5 Фонини набързо поведе с 40:0, след което Гришо върна една точка, но италианеца затвори гейма от втория опит.

6:5 Фонини ще сервира за оставане в сета.

6:6 Гришо поведе с 0:30. Втората му точка представляваше отличен слайс по правата. Италианецът обаче записа четири поредни точки и си спечели подаването.

6:7 / Тайбрек: 9:11

Втори сет

0:1 Без проблеми за Фонини. Той не даде дори точка на българина.

1:1 Гришо отговаря подобаващо с гейм на 0.

1:2 Фонини поведе с 30:0, след това Гришо върна една точка. С две отлични отигравания обаче италианеца си взе гейма.

2:2 Лесен гейм за Гришо.

3:2 Пробив за Григор! Гришо поведе с 15:30, но Фонини съумя да изравни. Първата ни ракета все пак стигна до брейбол, отразен от представителя на Италия. Последва нов брейбол. Фонини се справи и с него. Гришо получи трети шанс за пробив и този път го оползотвори!

3:3 Пробив за Фонини! Гришо губеше с 0:30, но изравни. След това Фонини стигна до два брейбола и с втория върна пробива.

3:4 Гришо натисна Фонини, но италианецът си спечели подаването, давайки само две точки на хасковлията.

4:4 Никакви проблеми за Григор. Българинът даде една единствена точка на Фонини.

5:4 Пробив за Григор! Изключителна битка.

6:4 Фонини стигна до три брейкбола. Гришо обаче записа пет поредни точки. Гейм и сет за първата ни ракета!

Трети сет

0:1 Григор започва лошо и този сет. Фонини му даде 2 точки в първия гейм.

0:2 Пробив за Фонини! Българинът поведе с 40:0, но допусна спад в играта си и изравняване. Последва брейкбол за италианеца и пробив....

0:3 С голяма доза късмет представителя на Италия спечели подаването си.

0:4 Фонини взе аванс от 15:40 и проби Григор с втория си брейкбол.

0:5 Италианецът, мотивиран от публиката, записа безупречен гейм. Оттук-нататък за Григор ще е много трудно. Предстои му да сервира за оставане в мача.

0:6 Гейм, сет и мач за Фонини!