Григор Димитров - Ришар Гаске 6:3, 6:2, 6:4 НА ЖИВО

Следете мача от третия кръг на Откритото първенство на Австралия тук

Григор Димитров излиза срещу Ришар Гаске в мач от третия кръг на Откритото първенство на Австралия. Двамата се изправят един срещу друг за седми път, като французинът има пет победи до момента. Димитров обаче се наложи в последната им среща на турнира в Шанхай през октомври 2016 г.

Очакваше се двубоя от третия кръг на турнира да започне около 12:00 ч. българско време, но заради петсетовия трилър между Рафаел Надал и Александър Зверев, срещата се забави с около 3 часа.

Гаске в момента е 18-ти в световната ранглиста. По пътя си до третия кръг той победи представителя на домакините Блейк Мот и номер 90 в света аржентинеца Карлос Белрок.

Димитров пък се наложи над австралиеца Крис О'Конъл, а във втория кръг постигна драматичен обрат над корееца Хьон Чун.

Победителят от мача ще се класира за осминафинал на турнира. Гаске е стигал най-много до именно тази фаза на първия турнир от Големия шлем за годината - през 2007, 2008, 2012 и 2013 г.

Българинът пък игра на четвъртфинал през 2014 г., който загуби от Рафаел Надал.

От началото на годината Димитров показва страхотна игра. Той е в серия от 7 поредни победи, а преди две седмици в Бризбейн спечели трофей след 30 месеца чакане.

Победителят от срещата ще играе на осминафинал срещу представителя на Узбекистан Денис Истомин, който е 117-ти в световната ранглиста, но поднесе голямата изненада на турнира, побеждавайки световния номер 2 - Новак Джокович.

Следете мача на българина тук:

1:0 - Григор спасява гейм от 0:30 и повежда в резултата

1:1 - Оспорван гейм, при който българинът имаше няколко възможности за пробив, но Гаске успя да изравни

1:2 - ПРОБИВ! Дълъг гейм, който завърши нещастно за българина, въпреки че той водеше с 40:0

2:2 - ПРОБИВ! Григор реагира светкавично и връща пробива

3:2 - Лесно спечелен гейм за българина

3:3 - Димитров имаше възможност за пробив, но Гаске взе подаването си

4:3 - Четвърти ас за българина му носи предимство в резултата

5:3 - ПРОБИВ! Григор взе гейм на нула

6:3 - Сет за българина! Поредна порция зрелищни отигравания на корта в Мелбърн и Григор вече води в резултата

1:0 - ПРОБИВ! Страхотно начало за българина във втория сет

2:0 - Точно час след началото на мача, Димитров взима своето подаване

2:1 - Гаске обаче показа, че няма да се даде без битка

3:1 - Григор спаси брейк пойнт и не позволи изравняване

3:2 - Французинът печели гейма си без проблем

4:2 - Категоричен Димитров не даде шанс на противника си - 40:0

5:2 - ПРОБИВ! Българинът е само на гейм от 2:0, след като взима второ подаване на своя опонент

5:4 - Още един гейм на 0 за французина

6:4 - Гейм! Сет! Мач за Григор Димитров! Българинът е на осминафинал на Откритото първенство на Австралия