Григор Димитров се разправи с Доминик Тийм и е на полуфинал в Бризбейн

Българинът се наложи над 8-ия в световната ранглиста с 6:3, 4:6, 6:3

Григор Димитров победи номер 8 в световната ранглиста при мъжете - Доминик Тийм и се класира за полуфинала на тенис турнира в Бризбейн, Австралия.

Двамата тенисисти изиграха три оспорвани сета, а краен победител от сблъсъка излезе българинът.

Димитров направи пробив още във втория гейм на първата част, което му осигури и водачеството в резултата след 6:3.

Втория сет вървеше гейм за гейм до самия край, когато българският тенисист направи няколко непредизвикани грешки и позволи на 23-годишният австриец да се върне в мача.

Вторият пробив за Димитров дойде при 3:2 в третия сет. Това му беше достатъчно да затвори мача и да си осигури класиране сред четиримата най-добри в Бризбейн.

С победата си българинът изравни баланса в преките мачове срещу Тийм, като до сега имаше само една загуба.

На полуфинал Димитров ще играе с победителя от сблъсъка Рафаел Надал - Милош Раонич.