Григор Димитров стартира с победа в Париж, отмъсти на Барер

Най-добрият ни тенисист се класира за втория кръг на "Ролан Гарос"

Григор Димитров започна участието си на "Ролан Гарос" с убедителен успех! Най-добрият български тенисист се класира за втория кръг в Париж, след като победи с 3:0 сета (6:3, 6:2, 6:2) Грегоар Барер (Франция) за 2 часа и 5 минути игра на корт №14.

Така Димитров си отмъсти на представителя на домакините. До днес двамата са бяха срещали само веднъж на ниво АТР - на турнира в зала в Монпелие по-рано тази година, когато Барер се наложи с 2:1 сета (6:7 /4/, 6:4, 7:5).

Тази вечер обаче Григор не остави шанс на съперника си. Въпреки че започна кошмарно първия сет, допускайки бърз пробив, Димитров намери своя ритъм, успя да спечели подаването на Барер в четвъртата, после и в шестата част и поведе с 1:0 сета.

Колебанията на французина на сервис продължиха и във втория сет, в който той бе пробит цели 3 пъти.

Световният №20 Григор Димитров показа стабилност и в третата част, която затвори след пробиви в третия и седмия гейм.

В спор за място в третия кръг първата ни ракета излиза срещу победителя от двойката Андрей Мартин (Словакия) - Жоао Соуса (Португалия). Най-доброто постижение на Димитров в "Ролан Гарос" е класирането именно за тази фаза, в която отпадна в последните си три участия.