Григор Димитров взе реванш от Шварцман и отива на полуфинал в Ченду

Българинът победи с 2:1 сета

Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за полуфиналите на турнира на твърди кортове в Ченду (Китай), побеждавайки с 2:1 сета аржентинеца Диего Шварцман.

Димитров направи пълен обрат в мача, след като загуби първия сет с 6:4. В него 25-годишният българин допусна пробив при 3:2. В деветия гейм спаси два сетбола на Шварцман и намали до 5:4. При следващото си подаване обаче аржентинецът бе безапелационен и спечели частта.

Във втория сет Гришо отново допусна пробив, но успя да го върне за 4:4. При 5:4 хасковлията отново се пребори за сервиса на съперника - 6:4.

В решителния трети сет, 21-ят в света Димитров показа повече класа и след 6:3 спечели мача, с което взе реванш за загубения финал от Шварцман в Истанбул.

На полуфиналите българинът очаква победителя от двойката Доминик Тийм - Алберт Рамос.

Родният тенисист си осигури 90 точки за световната ранглиста и 42 470 хил. долара от наградния фонд.

За четвърти път през този сезон Димитров стига до тази фаза, след турнирите в Оукланд, Истанбул и Синсинати.