Григор Димитров е на 1/8-финал в Синсинати

Българинът се справи с Александър Бублик в два сета

Григор Димитров с втора поредна победа на Мастърса в Синсинати. Първата ни ракета се справи в два сета с Александър Бублик (6:3, 7:5) и се класира за 1/8-финалите на турнира.

Димитров е шампион в Синсинати от 2017 г., а следващият му съперник ще бъде определен от двубоя Даниил Медведев - Макензи Макдоналд.

За пръв път от Мастърса в Монте Карло през април Григор печели два поредни мача.

Димитров имаше две загуби и в двата си мача срещу казахстанеца досега, като последната им среща бе на "Уимбълдън" преди месец.

30-годишният българин започна колебливо и позволи на Бублик да го пробие още при първата възможност. Отговорът на Димитров бе светкавичен. Той не само върна брейка, но и натрупа преднина, която задържа докрая за успех с 6:3 в първата част.

Вторият сет бе по-равностоен, без възможности за пробив. В 11-ия гейм Димитров направи важна крачка към спечелването на мача. Той поведе с 40:0 при сервис на съперника, изпусна два шанса за брейк, но при третия постигна целта си. След това взе подаването си и спечели мача със 7:5 във втората част.