Григор Димитров започна с трудна победа в Сан Диего

Първата ни ракета се справи с унгарец

Най-добрият български тенисист - Григор Димитров, започна участието си в турнира в Сан Диего (САЩ) с труден успех. Първата ни ракета победи с 2:1 сета (6:3, 1:6, 7:5) Мартон Фучович (Унгария) за 2 часа и 9 минути на корта.

Димитров стартира с убедителен гейм, но Фучович изравни бързо. Двамата продължиха да печелят с лекота подаванията си до 4:3 в полза на Григор. Тогава бившият №3 в света осъществи пробив на 30, като пропиля и един брейкбол. Впоследствие той затвори сета при втората си възможност.

Фучович се мобилизира и бе категоричен във втория сет, давайки само гейм на Димитров.

Третият сет бе равностоен и изглеждаше, че спорът ще се реши с тайбрек. Унгарецът обаче се пропука на свой сервис при 6:5 за Димитров, който стигна до два мачбола и се възползва от втория.

За българина това е първи успех над Фучович, срещу когото има две поражения - с 2:3 сета на US Open през 2020-а, както и с 1:2 сета на "Мастърс" турнира в Синсинати също миналия сезон.

В следващия кръг в Сан Диего, Димитров ще се изправи срещу поставения под №3 Феликс Оже-Алиасим (Канада).