Григор не успя да пребори Чилич в последния си мач за сезона

Българинът напуска турнира в Париж след трети кръг

Григор Димитров загуби срещата си от третия кръг на турнира в Париж срещу Марин Чилич и по този начин изигра последния си мач за сезона. До края на годината българинът няма заявено участие на друг турнир.

Гришо не успя да се противопостави на седмия в световната ранглиста Чилич и загуби във френската столица с 6:7(5), 6:4. По този начин балансът в двубоите между двамата вече е 4:1 победи за Чилич.

Мачът започна с гейм и пробив за съперника на Димитров. Българинът обаче се мобилизира и изравни резултата за 2:2. В крайна сметка сетът бе решен след тайбрек, в който Чилич показа по-здрави нерви.

Втората част започна с нов пробив за Чилич след 3 непредизвикани грешки на българина. След това противникът затвърди преднината си и успя убедително да отведе нещата докрай и да вземе сета с 6:4.

В следващия кръг Чилич ще играе с победителя от двойката Новак Джокович - Дамир Джумхур.