Григор отново на корта днес. Все още не е ясен съперникът му

Дъждът обърка програмата в Женева

Григор Димитров трябва да излезе на корта за втория си мач от тенис турнира в Женева днес (20 май). Това сочи програмата на надпреварата. Все още обаче не е ясно кой ще е съперник на българина.

В 13:00 ч. българско време на корта трябва да излязат Пабло Куевас и Артур Казо. Победителят в тази среща ще бъде съперник на Димитров на четвъртфинал. Мачът беше прекъснат вчера (19 май) заради дъжда при резултат 6:2, 4:3 в полза на Куевас.

Григор ще се изправи срещу Куевас или Казо в четвърти мач на главния корт днес. По програма той трябва да стартира около 19:00 ч. българско време.

Куевас определено е по-добре познат на Димитров като съперник. Българинът и 102-ият в световната ранглиста са играли 4 пъти помежду си до момента. Григор има 3 победи срещу него.

Срещу французина Казо Димитров не е играл до сега.

В първия си мач в Женева българинът победи Иля Ивашка (Беларус) с 2:0 сета.

През 2020 г. той не игра в швейцарския град, а през 2019 г. отпадна в първи кръг.