Григор победи Фонини в Мадрид

На осминафиналите го чака Стан Вавринка

Getty Images/Guliver Photos

Григор Димитров победи Фабио Фонини с 3:6, 6:2, 7:5 в спор за място в третия кръг на тенис турнира от сериите "Мастърс" в Мадрид. Срещата бе трета в програмата на корт "Аранча Санчес - Викарио".

Мачът продължи 2 часа и 5 минути, а с победата си първата ни ракета успя да защити спечелените от миналия сезон 90 точки.
Григор и Фонини са се срещали 4 пъти при професионалистите, като това е трети успех за българина.

На осминафиналите Гришо ще играе със Станислас Вавринка. Швейцарецът елиминира Жоао Соуса със 7-6, 7-5.

Ето как се разви днешният двубой:

Първи сет

0:1 - Мачът започна с две точки за Фонини, след което последва непредизвикана грешка от страна на италианеца. Григор сбърка, резултатът стана 40-15 и Фонини успя да затвори гейма от първия опит.

0:2 - След оспорван гейм Гришо допуска пробив.

0:3 - Фонини отново стигна до пробив. Италианецът поведе с 40-15 и от втория геймбол успя да вземе и тази част след топка в аут на първата ни ракета.

1:3 - Първи гейм за Гришо. Той даде само точка на съперника си.

1:4 - Григор среща сериозни трудности срещу Фонини. Гейм на 15 за италианеца.

2:4 - Фонини започна гейма с две бързи точки, след което Григор отговори с отличен сервис. След успешно излизане на Димитров на мрежата резултатът стана 15-40. Италианецът прати топка в мрежата при първия си брейкбол, пропиля и втория си шанс, изпращайки ретур в аут. Последваха няколко дюса, преди Григор все пак да вземе подаването си.

2:5 - Гейм на 15 за италианеца, завършил с ас на Фонини.

3:5 - Григор не се предава и ще има последен шанс за пробив.

3:6 - Българинът водеше с 30-15, но допусна три поредни точки и загуби гейма и сета.

Втори сет

1:0 - Добро начало за Гришо. Първата ни ракета даде само точка на опонента си.

1:1 - Григор водеше с 40:15, но в крайна сметка италианецът взе своето.

2:1 - Труден гейм за Гришо. Димитров спаси цели пет брейкбола.

3:1 - Първи пробив за българина. Григор не даде дори точка на Фонини.

4:1 - Чист гейм за Гришо.

4-2 - При 30-30 Григор изпрати ретур в аут, след което Фонини игра неуспешен бекхенд по правата. С ас италианецът взе предимство, след което с още един добър сервис взе гейма.

5-2 - Гришо е само на един гейм от изравняването на сетовете.

6-2 - Пробив! Григор стигна до 15-40 и два сетбола. Последва грешка на Фонини и 1:1 в сетовете.

Трети сет

1:0 - Фонини притисна Григор и стигна до точка за пробив при 30-40, но българинът отговори с отличен смач. Накрая съумя да спечели гейма.

2:0 - Григор губеше с 0:30 и 15:40, но записа три поредни точки и проби Фонини.

3:0 - Безупречен гейм за хасковлията.

3:1 - Фонини стигна до 40:30, след което затвори гейма с успешно излизане на мрежата.

3:2 - Пробив! Слаб гейм за Григор....

4:2 -  Григор Димитров веднага отговаря с пробив. При 15-40 италианецът отрази едната точка с бекхенд уинър по правата, а после стигна до дюс с отличен сервис. Нов силен сервис му даде преднина, но Григор отрази първия геймбол, а после с грешка от форхенд имаше нова възможност и този път пробивът стана факт след топка в аут на италианеца.

4:3 - Пореден пробив в мача. Фонини проби Димитров на 0.

4:4 - Безкомпромисен Фонини. Италианецът спечели подаването си без да дава дори точка на първата ни ракета.

5:4 - Григор взе две бързи точки, но допусна  равенство. Димитров обаче не даде нова точка на представителя на Италия и е само на гейм от успеха.

5:5 - Чист гейм за Фонини.

6:5 - Продължителен гейм. Гришо поведе с 40:0, след това даде две точки на Фонини, но накрая взе своето.

7:5 - Пробив за Гришо!