Григор стартира с успех в Синсинати

Победителят от Поспишил срещу Кудла е следващия съперник на Гришо

Григор Димитров стартира участието си на турнира "Western&South Open" в Синсинати с успех 6-2 3-6 6-3 над чеха Лукаш Росол. Следващият съперник на най-добрата ни ракета ще бъде победителя от мача между преминалите през квалификациите Вашек Поспишил и Денис Кудла.

Първият сет срещу Росол продължи само 27 минути. Григор дръпна с 4-0 след два затвърдени пробива и до края на частта даде само два гейма на 63-ия в световната ранглиста.

Във втория обаче нивото му рязко спадна. Процентът вкаран първи сервис още се понижи и в шестия гейм Димитров бе пробит за 2-4, което реши изхода на сета и Росол изравни.

Решителната част вървеше гейм за гейм до 3-2, когато Григор нанесе решителния си удар. Росол му даде възможност да играе на втори сервис, а с двойна грешка се стигна до 0-40 и българинът реализира още първия си брейкбол. Димитров затвърди пробива безпроблемно и малко по-късно приключи мача на свой сервис от третия си мачбол с ас, общо негов 11-ти в срещата.