Григоре спаси "Лудогорец" след фамозен гол на "Берое"

Инфарктна точка за шампионите

Попадение на Григоре в добавеното време спаси "Лудогорец" от загуба от "Берое". Срещата в Стара Загора завърши 1:1, а домакините могат само да съжаляват, тъй като Педро Еуженио вкара страхотен гол.

Мачът започна с минута мълчание в памет на легендата Динко Дерменджиев-Чико.

Домакините започнаха по-активно срещата и имаха възможност да поведат рано чрез Мешка, но изстрелът му не затрудни Пламен Илиев. Гостите отвърнаха с шут на Клаудиу Кешеру, спасен от  Душан Перниш.

През второто полувреме шампионите натиснаха заралии и Лукоки вкара гол в 75-ата минута, но той бе отменен поради засада.Няколко минути по-късно домакините нацелиха греда.

Така се стигна до 85-ата минута, в която Еуженио шокира шампионите с истински снаряд, с който не остави никакви шансове на Пламен Илиев.

Това обаче не бе всичко. В самия край Григоре отбеляза след изпълнение на корнер, печелейки точка за своя тим.

Шампионите продължават да водят в класирането на първата шестица със 71 точки. Втори е ЦСКА, който е със 65 точки, но и мач по-малко. Също с мач по-малко на третата позиция е "Левски" с 59 точки. Следват "Берое" с 51, "Ботев" Пловдив с 50 и "Черно море" с 48 точки.