Гришо започна с победа на клей

Българинът се класира за втория кръг в Монте Карло

Григор Димитров започна с победа сезона на клей. Най-добрият ни тенисист се класира за втория кръг на Мастърса в Монте Карло след труден, но сладък успех над италианеца Матео Беретини - 7:5, 6:4. Двубоят продължи почти два часа.

Още в първия си сервис гейм Димитров допусна пробив, но успя бързо да го върне. При 6:5 в своя полза, българският тенисист проби Беретини и така спечели първия сет.

На старта на втората част Гришо отново загуби подаването си, но и реагира светкавично и изравни резултата. При 5:4 за Димитров, италианецът допусна пробив и така родният тенисист спечели първия си мач на турнира в Монте Карло.

Следващият съперник на Григор ще бъде победителят от двойката Ян-Ленард Щруф и Денис Шаповалов.

Бившият №3 в света има да защитава 360 точки в Монте Карло, след като преди година достигна до полуфиналите.