Хамбургер оцеля срещу отбора на Илиян Мицански

Карлсруе драматично изпусна промоция в Бундеслигата

Getty Images/Guliver Photos

Хамбургер запази мястото си в Първа Бундеслига, след като победи с 2:1 след продължения във втория мач от баража срещу Карлсруе. Първата среща бе завършила 1:1 в Хамбург. Българският национал Илиян Мицански изгледа двубоя от резервната скамейка на втородивизионния тим. Хамбургер остава единственият отбор, който никога не е изпадал от германския елитен ешалон.

Карлсруе поведе с 1:0 в 79-ата минута с гол на Ейнхолд Ябо. Гостуващият тим драматично се добра до продължения благодарение на попадение от пряк свободен удар на Марсело Диас в добавеното време.

В 115-ата минута Никола Мюлер реализира решаващия гол за Хамбургер. В заключителните секунди на продължението Роуен Хенингс пропусна дузпа и в крайна сметка футболистите на Бруно Лабадия празнуваха оставането си в Бундеслигата.