Хамилтън и "Мерцедес" триумфираха и на "Спа"

Британецът не изпусна преднината от началото до края

Британският пилот на "Мерцедес" Люис Хамилтън постигна петата си победа за сезона, след като триумфира на легендарната писта "Спа" в Белгия.

След като спечели правото да потегли пръв, 6-кратният първенец във Формула 1, не изпусна инициативата до самия край и финишира 8,4 секунди преди своя съотборник Валтери Ботас.

Макс Верстапен с "Ред Бул" остана трети. Нидерландецът обаче запази своето място в генералното класиране. Той е втори със 110 точки.

Лидер е Хамилтън (157 точки), който уверено върви към спечелването на седма титла във Формула 1. С такова постижение може да се похвали само легендарният Михаел Шумахер.

За британеца победата е четвърта на "Спа" и общо 89-а в кариерата му.

По време на днешното състезание зрителите видяха зрелищна катастрофа в 11-ата обиколка. Антонио Джовинаци от "Алфа Ромео" загуби контрол над болида си и се разби в предпазните ограждения на пистата. Откъсналата се гума се стовари върху следващия пилот в колоната Джордж Ръсел с "Уилямс", който също се разби. Двамата отпаднаха от надпреварата.