Хамилтън изравни рекорд на Михаел Шумахер

Британецът спечели и Гран При на Айфел

Люис Хамилтън изравни рекорда на легендата Михаел Шумахер по брой победи във Формула 1! Британският пилот спечели Гран При на Айфел (Германия) и триумфира за 91-ви път в кариерата си, каквото е постижението и на шесткратния световен шампион.

Днес Хамилтън стартира втори на "Нюрбургринг", но се възползва от отпадане на водача и негов съотборник в "Мерцедес" Валтери Ботас.

Втори завърши Макс Верстапен с "Ред Бул", а третото място остана за Даниел Рикардо с "Рено".

За Хамилтън това е седми успех от началото на сезона. След 11 състезания той води при пилотите с актив от 230 точки, пред Ботас със 161 и Верстапен със 147.

Следващата надпревара от календара на Формула 1 е Гран При на Португалия на 25 октомври.