След две катастрофи и драма на "Муджело": Триумф за Хамилтън и в Тоскана

"Ферари" отбеляза старт номер 1000 с осмо и десето място

Шесткратният световен шампион Люис Хамилтън спечели дебютното Гран При на Тоскана в състезание номер 1000 за "Ферари".

След два червени флага, три рестарта от място, осем отпаднали състезатели и изтощителна битка на пистата "Муджело", британецът записа успех номер 90 в кариерата си, като се приближи само на един от легендата Михаел Шумахер.

Победата за "Мерцедес" отново бе двойна, тъй като Валтери Ботас финишира втори. Трети, с дебютно качване на стълбичката е Алекс Албън с "Ред Бул".

Пилотите на "Ферари" Шарл Льоклер и Себастиан Фетел влязоха в топ 10, въпреки че едва 12 състезатели приключиха днешното състезание.

Гран При на Тоскана заради различни инциденти не приключиха Макс Верстапен, Пиер Гасли, Ланс Строл, Карлос Сайнц-младши, Естебан Окон, Никола Латифи, Кевин Магнусен и Антонио Джовинаци.

За Хамилтън това бе и рекорд – 222-о състезание с точков актив в историята на най-престижната автомобилна надпревара. Британецът вече води с 55 точки пред втория (съотборника си Валтери Ботас) в генералното класиране при пилотите. Трети е Верстапен със 110.

Следващото състезание във Формула 1 е Гран При на Русия на пистата в Сочи на 27 септември.