Хамилтън триумфира на "Силвърстоун" със спукана гума

Това е седма победа на британеца у дома

За седми път в своята кариера пилотът на "Мерцедес" Люис Хамилтън спечели надпреварата от Формула 1 за Гран при на Великобритания. На легендарната писта "Силвърстоун" британецът беше най-бърз като дори финишира със спукана гума.

Три обиколки преди края по всичко личеше, че двата болида на "Мерцедес" - на Хамилтън и Валтери Ботас, ще са първи. Само че финландецът спука гума и реши да влезе в бокса. Така 6-кратният световен шампион остана да преследва победата срещу Макс Верстапен.

Обиколка преди края Хамилтън също спука гума, но реши да продължи и по този начин да прекоси финалната линия.

Победата дойде заслужено за британеца, който стартира първи и не изпусна първото място през цялата надпревара.

Верстапен от тима на "Ред Бул" завърши втори, докато трети се нареди Шарл Льоклер с "Ферари".

Оснаталите пилоти, които оформиха челната десетка са Даниел Рикиардо, Ландо Новис, Естебан Окон, Пиер Гасли, Алекс Албън, Ланс Строл и Себастиан Фетел.

Сезонът във Формула 1 започна необичайно късно през 2020 г., тъй като редица стартове бяха отменени заради пандемията от коронавирус. След 4 състезания, Хамилтън води в класирането при пилотите с 30, точки, следван от Валтери Ботас и Макс Верстапен.