Хърватия поведе с 2:0 на Франция за Купа "Дейвис"

Чорич и Чилич победиха съответно Шарди и Цонга

Борна Чорич и Марин Чилич дадоха преднина от 2:0 победи на Хърватия срещу защитаващия титлата си тим на Франция на финала за Купа "Дейвис", който се провежда на червени кортове на стадион "Пиер Мороа" в Лил.

В първата среща Чорич победи Жереми Шарди с 6:2, 7:5, 6:4 за 2:19 часа.

Хърватинът започна мача с два пробива, поведе с 4:0 и без проблеми взе първия сет. Във втората част Чорич спечели подаването на съперника си в 11-ия гейм, а в третия сет направи пробив за 2:1, което се оказа достатъчно за крайния успех.

22-годишният хърватинът напусна за малко корта в края на двубоя, за да получи лечение на лека контузия.

Във втората среща от финалите Марин Чилич спечели с 6:3, 7:5, 6:4 срещу Жо-Вилфрид Цонга.

Финалистът от Откритото първенство на Австралия през 2018 година Чилич направи по един пробив във всеки един от сетовете и това беше достатъчно за него да спечели двубоя, в която Цонга на няколко пъти имаше физически проблеми.