Херо поведе "Лудогорец" към групите на Лига Европа

Шампионите победиха "Судува" с 2:0 в първия мач от плейофите

"Лудогорец" победи "Судува" с 2:0 в дебюта на новия си треньор Димитър Димитров-Херо. Така шампионите взеха ценен аванс след първия мач от плейофите в Лига Европа и смело гледат към груповата фаза на турнира.

Празникът в Разград е двоен, защото преди двубоя бе открит новият сектор "В" на местния стадион. Лентата бе прерязана от собствениците на клуба - Кирил и Георги Домусчиеви, както и от кмета на града д-р Валентин Василев.

Снимка: sportal.bg

"Судува" оказа сериозна съпротива през първото полувреме, когато се бранеше с девет футболисти. Тогава домакините стигнаха само до две чисти положения, пропилени от Абел Анисе и Върджил Мисиджан. В последните минути пък резервата Жоао Паоло уцели гредата.

Нещата си дойдоха на мястото след почивката. Най-напред Козмин Моци се разписа с глава, а Мисиджан сложи точка на спора с топовен изстрел. Победата можеше да бъде и далеч по-изразителна, но пропуски направиха Клаудиу Кешерю и Вандерсон.

Евентуално участие в същинската фаза на Лига Европа автоматично ще донесе 2,6 милиона евро в касата на "Лудогорец". Там победата е оценена на 360 000 евро, а равенството - на 120 000 евро. Победителите в групите получават бонус от 600 000 евро, а техните подгласници - по 300 000 евро. С всяко следващо стъпало сумите набъбват още повече.