"Хетафе" излъга "Валенсия" в мач с 12 жълти и 1 червен картон

Първо загуба за "прилепите" в Примера дивисион през този сезон

"Хетафе" се наложи над гостуващия "Валенсия" с 1:0, въпреки че игра повече от час с човек по-малко в срещата от 14-ия кръг на испанската Примера дивисион.

Мауро Арамбари беше изгонен от игра с втори жълт и червен картон още в 25-ата минута след фаул в гръб срещу Мартин Монтоя, но въпреки това домакините стигнаха до успеха.

Единственото попадение в двубоя реализира Маркел Бергара със страхотен удар от 20 метра в 66-ата минута.

До края "Валенсия" натискаше и на няколко пъти беше близо до изравняването. В 75-ата минута Дани Парехо стреля от фаул, но вратарят Висенте Гуаита успя да отклони в страничната греда.

В добавеното време Симоне Дзадза с глава стреля опасно, но на сантиметри над целта.

Така гостите допуснаха първо поражение за сезона и останаха на второто място с 31 точки, на 5 точки зад лидера "Барселона". "Хетафе" пък вече е осми с 19 точки.