Холандия удари класическо Германия

"Лалетата" не пожалиха Бундестима в Лигата на нациите

Националния отбор на Холандия нанесе тежка загуба на Германия в среща от турнира Лига на нациите. "Лалетата" постигнаха класически успех с 3:0 на "Йохан Кройф Арена" и затвърдиха кризата в Бундестнима, започнала с отпадането още в груповата фаза на световното първенство. Успехът пък е първи за домакините над този съперник от 2002 г. насам.

Резултатът бе открит в 30-ата минута. Райън Бабел удари гредата след удар с глава, а Върджил ван Дайк притича и се разписа.

Германците се мобилизираха през второто полувреме и подеха инициатива за изравняване. Ударите им обаче така и не стигнаха целта.

За разлика от тях, домакините бяха доста по-точни в края на мача.

В 87-ата минута Куинси Промес се откъсна при една контраатака и намери Мемфис Депай в наказателното поле, а нападателят удвои аванса на холандците.

Джорджиньо Вайналдум пък направи резултатът класически в третата минута на добавеното време със силен удар по земя.

Лидер в групата е световният шампион Франция, Холандия е на второ място, а Германия е на последна позиция с едва една точка.