И без Неделев и Илиев, "Ботев" не се даде на "Черно море"

Скучно нулево равенство в "Коматево"

Въпреки че бе без звездите си - Тодор Неделев и Атанас Илиев, които са заразени с коронавирус, "Ботев" Пловдив стигна до 0:0 с "Черно море" у дома в среща от 12-ия кръг на Първа лига.

В "Коматево" гостите направиха силни първи 30 минути. Исмаил Иса и Васил Панайотов отправиха опасни удари, но "Ботев" оцеля. В 33' "моряците" бяха най-близо до попадение, след като Иса опита изстрел от въздуха, който се превърна в подаване към Даниел Димов, при чийто удар с глава топката се отби в напречната греда.

След почивката головите положения продължиха да бъдат рядкост. Второто полувреме ще се запомни единствено с шут на Матиас Курьор, при който вратарят на домакините Георги Аргилашки успя да избие.

След нулевото равенство "Черно море" вече е седми с актив от 15 точки, а "Ботев" 10-и с 13.

В 13-ия кръг варненци посрещат "Ботев" Враца, а за пловдивчани предстои тежко гостуване на шампиона "Лудогорец".

Съставите

"Ботев" Пловдив: 33. Георги Аргилашки, 4. Виктор Генев (85' - 26. Мите Цикарски), 2. Джонатан Перейра, 25. Станислав Работов, 28. Филип Филипов, 6. Маркиньос Педросо, 13. Мишел Еспиноса, 88. Славчо Шоколаров, 23. Димитър Тонев, 11. Кристиан Добрев (69' - 27. Иван Василев), 17. Салиф Сисе (80' - 7. Фабио Бурбано)

"Черно море": 25. Иван Дюлгеров, 6. Виктор Попов, 27. Даниел Димов, 28. Влатко Дробаров, 2. Цветомир Панов, 10. Илиан Илиев (86' - 11. Михамед Букаси), 71. Васил Панайотов, 72. Родриго (51' - 15. Леандро Андраде), 70. Стефан Велев, 19. Матиас Курьор, 9. Исмаил Иса (67' - 17. Велислав Василев)