И "Фенербахче" сред евентуалните съперници на "Лудогорец" (ВИДЕО)

Турският тим оглави група "А"

"Фенербахче" се наложи с 1:0 при гостуването си на "Фейенорд" и завърши на първо място в първа група на Лига Европа. Холандският отбор зае третото място в крайното класиране и отпадна от надпреварата.

Гостите от Турция започнаха по-активно двубоя и направиха няколко пропуски след грешки на защитници на "Фейенорд". В 21-ата минута вратарят на "Фенербахче" Волкан Демирел отрази опасен удар с глава на Йенс Тоорнстра.

Няколко секунди по-късно холандският защитник Рик Карсдорп подари топката на Муса Соу, който с ефектен акробатичен удар откри резултата. В последната минута на първото полувреме Тони Вилхена нацели гредата на вратата, пазена от Демирел.

През второто полувреме гостите, които се нуждаеха от победа с поне 2 гола разлика, за да се класират за следващата фаза, разчитаха предимно на далечни удари, за да променят резултата. Техните усилия не бяха плодотворни и "Фенербахче" си тръгна с трите точки от Ротердам.