И звездите на ПСЖ бъркат фатално

Неймар и компания отпаднаха от турнира за Купата на Лигата

Въпреки, че струват стотици милиони, големите звезди на "Пари Сен Жермен" също не са застраховани срещу грешки. Неймар и компания сензационно отпаднаха на четвъртфинал в турнира за Купата на Лигата, след като загубиха с 1:2 от "Гинган".

8-кратните шампиони в турнира, които печелеха трофея 5 поредни пъти, допуснаха пълен обрат пред собствена публика. Техните съперници пък стигнаха до победата и следващия кръг на турнира след като получиха правото да изпълнят три дузпи, от които вкараха две.

Томас Тухел заложи на големите си звезди - Неймар, Килин Мбапе, Анхел ди Мария, Едисон Кавави и Марко Верати (последните двама влязоха през второто полувреме), а срещу тях се изправи най-слабата защита във френската Лига 1.

Бранителите на "Гинган" обаче успяха да удържат непрестанните атаки през първото полувреме. В крайна сметка Неймар откри резултата в 62-ата минута. Преди това бе отсъдена дузпа за гостите, която Маркус Тюрам пропусна.

Голът на бразилеца като че ли успокои редиците на шампионите и те започнаха да допускат грешки.

Хуан Бернат извърши нарушение в своето наказателно поле в 81-ата минута, а Йени Нгабато изравни.

В третата минута на добавеното време Маркус Тюрам - син на легендарния Лилиан Тюрам, се реваншира за пропуска, като отново от бялата точка преодоля вратаря и класира тима си за полуфинал.