Ибрахимович запази поста на треньора на "Милан"

"Росонерите" победиха "Сасуоло" с два гола на шведа

На 38 години Златан Ибрахимович продължава да бележи гол след гол! Шведският футболист беше в основата на поредната победа на своя "Милан" в Серия "А". Този път "росонерите" се наложиха с 2:1 над "Сасуоло", а двете попадения отбеляза именитият нападател.

Ибрахимович се разписа първо в 19-ата минута, след като засече топката с глава, а след това в добавеното време на първото полувреме, когато получи отлично подаване от Чалханоглу.

"Милан" продължава да е непобеден след подновяването на шампионата. Тимът има 7 победи и 3 равенства в актива си, а последната им загуба е "Дженоа" през март.

Този подем в играта на "росонерите" накара ръководството да прекрати преговорите за смяна на треньора Стефано Пиоли. Очакванията бяха, че специалистът ще бъде заменен от Ралф Рангник след края на кампанията. Само че от клуба обявиха, че ще удължат договора на досегашния наставник до 2022 г., а причината са добрите резултати в последните срещи.