"Интер" помете "Лацио" и свали "Милан" от върха

Ромелу Лукаку с гол номер 300

"Интер" е новият лидер в Серия "А". "Нерадзурите" победиха с 3:1 "Лацио" в дербито от 22-ия кръг и по този начин свалиха големия си градски съперник "Милан" от първата позиция в класирането.

"Черно-сините" спечелиха второ поредно домакинство на римските "орли" в Серия "А" за първи път от януари 2017 г.

Ромелу Лукаку се разписа на два пъти за успеха. Първо в 22-ата минута той бе точен от дузпа, а в края на полувремето покачи на 2:0, давайки цифрово измерение на доминацията на "нерадзурите" през първата част.

Лукаку вече има 300 гола в кариерата си, отбелязани на клубно и национално ниво.

"Орлите" натиснаха след почивката и успяха да намалят изоставането си чрез аржентинеца Гонсало Ескаланте в 61-ата минута. Радостта им обаче бе кратка, тъй като само три минути по-късно друг аржентинец - Лаутаро Мартинес, възстанови преднината от два гола за домакините.

След успеха си "Интер" събра 50 точки и излезе на върха във временното класиране, като е с една точка повече от "Милан". "Лацио" остава седми с 40 точки.