Квитова победи Пиронкова със 7:5, 6:1

Първата ни ракета не успя да запише 15-та поредна победа на турнира в Сидни

Цветана Пиронкова загуби от световната номер 4 и втора в схемата Петра Квитова (Чехия) в повторение на миналогодишния полуфинал. Първата ни ракета започна отлично мача с пробив, но в крайна сметка загуби първия сет с 5:7. През втората част силите й стигнаха да спечели само един гейм. По този начин Пиронкова не успя да запише рекордна 15-та поредна победа на турнира и не защити титлата си от миналата година.

С достигането до полуфинала на турнира в Сидни, Пиронкова си осигури $35,455 от наградния фонд и 210 точки за световната ранглиста. Благодарение на доброто си представяне през седмицата, от понеденик първата ни ракета може да се завърне в Топ 50.

Ето и как се разви двубоят:

1:0 - Пробив за Цветана Пиронкова.

2:0 - Най-добрата ни тенисистка, започна срещата по отличен начин и още в първия гейм проби сервиса на съперничката си, а след това задържа и своето подаване.

2:1 - Петра Квитова спечели без проблем своя сервис гейм.

2:2 - За съжаление, Петра Квитова върна пробива и изравни резултата.

2:3 - Квитова печели гейма на нула.

3:3 - Цветана Пиронкова изравнява резултата.

3:4 - Двете тенисистки успяват да печелят сравнително лесно своите сервис геймове.

4:4 - Цветана Пиронкова отново успява да изравни резултата след сервис гейм на нула.

4:5 - Квитова отново има аванс пред съперничката си.

5:5- Пиронкова отново изравнява резултата след гейм на 15

5:6 - Световната номер 4 поведе с 40:0. Пиронкова намали на 30:40, но не успя да спечели гейма.

5:7 - Квитова спечели първия сет. Нервите на Цветана Пиронкова не издържаха. Тя поведе  с 30:15, но допусна точка за пробив, която бе реализирана от чехкинята.

5:7, 0:1 - Бърз сервис гейм на нула за световната номер 4.

5:7, 0:2 - Пробив! За съжаление Квитова достигна до две точки за пробив, спаси първата, но при втората чехкинята не сгреши и поведе с 2:0.

5:7, 0:3 - Без проблемен сервис гейм на нула за Квитова.

5:7, 1:3 - Цвети успя да спечели своя сервис гейм и прекъсна серията на чехкинята от пет поредни спечелени гейма.

5:7,1:4 - Първата ни ракета, не успя да окаже съпротива на своята съперничка и загуба гейма без да спечели дори точка.

5:7, 1:5 - За съжаление първата ни ракета допусна нов пробив и най-вероятно няма да успее да защити титлата си.

5:7, 1:6 - Лесен сервис гейм за Квитова, с който спечели сета и мача. Утре ще спори за титлата със своята сънародничка Каролина Плишкова.