Испански нападател скалпира вратаря на Русия

Андрей Лунев е в болница с ужасяваща рана и сътресение на мозъка

Вратарят на руския национален отбор Андрей Лунев получи ужасяваща рана на скалпа. Новината и снимките бяха публикувани в официалния акаунт на тима в "Туитър".

След контролата в Санкт Петербург, завършила 3:3, стражът бе откаран в болница. Освен отлепянето на скалпа, лекарите установили и сътресение на мозъка. А футболистът бе оставен в лечебното заведение за допълнителни изследвания.

По-късно самият Лунев благодари на всички за подкрепата и обеща да се върне в строя възможно най-бързо.

Инцидентът възникна в добавеното време на приятелския двубой. Нападателят на Испания Морено Родриго излезе очи в очи с руския вратар, а при сблъсъка заби коляното си в главата му. След това пострадалият бе изнесен на носилка, а вместо него на терена се появи Денис Глушаков.

Жорди Алба изведе гостите напред в 8-ата минута, а Серхио Рамос удвои от дузпа. Смолов върна едно попадение преди почивката, а Жирков изравни. В 53-ата минута отново Рамос от дузпа изведе испанците напред, а в 71-ата Кокорин оформи крайното 3:3.