Исторически успех за "Витоша" в Първа лига

Тимът от Бистрица победи "Черно море" с 1:0

"Витоша" Бистрица записа историческата си първа победа в елита. В двубой от 32-ия кръг "зелените" спечелиха с 1:0 у дома срещу "Черно море".

След четвърт час игра Стефан Христов пропусна да открие резултата, а с решителна намеси се отличи Иван Дюлгеров.

В 29-ата минута варненци отвърнаха с удар на Радослав Василев, който излезе в аут.

Шест минути след това вратарят Иван Дюлгеров фаулира Даниел Кутев в наказателното поле и Даниел Пеев лесно реализира отсъдената дузпа.

В 51-ата минута "Черно море" пропусна да изравни. Топката достигна до Фабио Мартинш след бърза контра, но ударът му се отби в гредата и топката беше хваната от стража Николай Георгиев.

В последните минути гостите на два пъти имаха шансове да изравнят. Първо удар с глава отблизо на Георги Божилов в 85-ата минута излезе в аут, а три минути по-късно Даниел Димов също с глава пропусна, а вратарят Николай Георгиев се превърна в герой в тази ситуация.

В плейофите за оставане в елита първи съперник на "Витоша" ще бъде "Дунав" Русе. "Черно море" ще участва в баражите за Лига Европа, а противник на варненци ще бъде "Септември" София.

Състави

"Витоша": Николай Георгиев, Тодор Гочев (87-Михаил Петров), Румен Гьонов (46-Петко Цанков), Кристиян Кочилов, Ангел Стоянов, Даниел Кутев (82-Четин Садула), Венцислав Бонев, Орлин Старокин, Даниел Пеев, Стефан Христов, Георги Ангелов

"Черно море": Иван Дюлгеров, Стефан Станчев, Радослав Василев, Петър Витанов, Георги Илиев (60-Георги Божилов), Даниел Димов, Марек Кузма, Мирослав Енчев, Юго Кононго, Николай Минков (82-Мартин Минчев), Фабио Мартинш (75-Лъчезар Йорданов)