Историческо: Хибърниън спечели Купата на Шотландия

Това се случва за първи път в 114-годишната история на клуба

Хибърниън спечели Купата на Шотландия за първи път в своята 114-годишна история, след като победи с 3:2 Глазгоу Рейнджърс на финала.

Интересното е, че и двата отбора през този сезон играха във второто ниво на футбола в страната- дивизия Чемпиъншип.

Глазгоу Рейнджърс обаче спечели промоция, докато зелените от Хибс загубиха баража с Фолкърк, но пък ще ритат в Лига Европа.

Още в 3-ата минута Хибърниън откри резултата чрез дадения под наем Антъни Стоукс от Селтик, след като Алън Стъбс му центрира идеално. Но в 27-ата минута Кени Милър изравни за сините, а в 64-ата Анди Холидей изведе своите напред. В 80-ата Стоукс отново се изяви, като направи 2:2 с удар с глава. Дейвид Грей хвърли в екстаз феновете на Хибърниън с трето попадение.

По този начин отборът от Единбург спечели трофея в 12-ото си участие на финал, като преди това през 2013-а падна 0:3 от Селтик.