Историческо попадение след 100 гола в собствената врата (ВИДЕО)

Ватерполистките на Южна Корея се радваха като малки деца

Историческо първо попадение! Женският национален отбор по водна топка на Южна Корея отпразнува паменто събитие - първия гол в историята си.

Това се случи по време на загубата от Русия с 1:30 в мач от груповата фаза на световното първенство, което се провежда именно в Южна Корея. При резултат 0:27, 4 минути и 16 секунди преди края на мача, 18-годишната Кюнг Да-сул успя да запише името си в историята на този спорт в страната.

Ако 1:30 ви звучи разгромно, то припомняме, че в първия си мач корейките загубиха от Унгария с 0:64!

Подобни резултати не са изненада. Тимът е формиран през май 2019 г. за да участва именно на световното първенство. Очаквано радостта от гола беше огромна! Резервите в тима дори се разплакаха от радост!

В четвъртък (18 юли) отборът играе срещу Канада в последен мач от груповата фаза.